Oficiálne výsledky TpS 2018

Oficiálne výsledky

03.05.2018 18:00

Oficiálne výsledky na stiahnutie

03.05.2018 18:00
News - strana č.1 News - strana č.2

Porota:

 

Predseda

Eugen Prochác, violončelo - VŠMU Bratislava

Členovia

Květa Glasnáková, violončelo - Konzervatórium Žilina

Pavol Mucha, violončelo - Konzervatórium Bratislava

Ivan Palovič, viola - VŠMU Bratislava

Radoslav Šasina, kontrabas - VŠMU Bratislava

Informácie pre súťažiacich:

 

Miesto konania súťaže

Hotel Park****

Radlinského 21

Dolný Kubín

GPS: 49.209584, 19.2931384

Parkovanie v centre mesta je za poplatok.

Orientácia v hoteli bude vyznačená smerovými nálepkami na podlahe.

Registrácia súťažiacich bude prebiehať v salóniku vedľa recepcie.

Súťaž bude prebiehať v Malej kongresovej sále hotela, je to miestnosť pre cca 60 divákov s pódiom 4x6m, klavír zn. Steinway & sons .

V hoteli budú k dispozícii tri označené miestnosti s pianínom na cvičenie.

Príprava na súťažné  vystúpenie vo Veľkej kongresovej sále hotela (vedľa Malej kongresovej sály).

 

Kontakty:

Leonard Vajdulák – riaditeľ súťaže,          tel. +421 905 940 348

Petra Jakubjaková – manažér súťaže,      tel. +421 910 510 583

 

 

1. kategória violončelo

 

Blažek Mikuláš  2008

ZUŠ Rajec

Pedagóg: Oľga Pažická

Klavírny sprievod: M. Dominika Juhásová

G. Regeš: Chorál

M. Hajdu: Giocoso

M. Novák: Hádka

 

Blažeková Agáta              2010

ZUŠ Rajec

Pedagóg: Oľga Pažická

Klavírny sprievod: M. Dominika Juhásová

M. Procházková: Uspávanka, Žabka skákajlabka

French Folk Song

M. Schneider Trnavský: Dievča, čo robíš

 

Gašparovič Richard         2008

ZUŠ E. Suchoňa Pezinok

Pedagóg: Magdaléna Milčiková

Klavírny sprievod: Zuzana Bereníková

M. Novák: Valčík

G. Regeš: Chorál

A. Vivaldi: Koncert C dur 1. časť – Allegro

 

Horenitzky Tomáš           2008

ZUŠ E. Suchoňa Pezinok

Pedagóg: Magdaléna Milčiková

Klavírny sprievod: Zuzana Bereníková

H. Purcell: Rigaudon

M. Novák: Pesnička na tri

J. Hotteterre: Cotilion

 

Kavcová Klára    2008

ZUŠ Rajec

Pedagóg: Oľga Pažická

Klavírny sprievod: M. Dominika Juhásová

Latin Hymn Dona Nobis Pacem

Welsh Melody: Ash Grove

D. Kabalevskij: Galop

 

Kocifaj Michal   2008

ZUŠ L. Árvaya Žilina

Pedagóg: Anna Kocifajová

Klavírny sprievod: Jelena Holá

S. Arjuťjunian: Elégia

S. Hochel: Zbojnícky tanec

 

Krutáková Lilien               2010 ZUŠ Rajec

Pedagóg: Oľga Pažická

Klavírny sprievod: M. Dominika Juhásová

W. A. Mozart: Allegretto

J. B. Lully: Andantino

Codex Vietorisz: Love Song

Slovenská ľudová pieseň: Tancuj, tancuj

 

Kunec Ján           2009

ZUŠ Raslavice – Hertník

Pedagóg: Stanislava Zobalova

Klavírny sprievod: Gabriela Sobeková

M. Procházková: Uspávanka

M. Novák: Pesnička na tri č. 5

M. Novák: Medvedí tanec

 

Podolská Jasmína            2009

ZUŠ Modra

Pedagóg: Lujza Ďurišová

Klavírny sprievod: Lýdia Cibulová

J. S. Bach: March in G

A. T. Grečaninov: Figliar              

 

Samáková Júlia Siobhán                               2009

ZUŠ E. Suchoňa Pezinok

Pedagóg: Magdaléna Milčiková

Klavírny sprievod: Zuzana Bereníková

J. Haydn: Mädchen lied

A. Cofalik & R. Twardowski: Dvaja malí oslíci

M. Novák: Medvedí tanec

 

Stavarová Adriana          2008

ZUŠ Raslavice – Hertník

Pedagóg: Stanislava Zobalova

Klavírny sprievod: Gabriela Sobeková

M. Procházková: Uspávanka

S. Suzuki: Perpetual Motion in A major

A. Dvořák: Slavonic Dance

 

Šterbáková Emília           2008

ZUŠ M. Hemerkovej Košice

Pedagóg: Mária Čepčániová

Klavírny sprievod: Karla Grejtáková

C. Webster: Scherzo

A. Vivaldi: Sonata e mol 2. časť – Allegro

M. Novák: Valčík

 

 

2. kategória violončelo

 

Uríčová Vanesa                2005

ZUŠ Rajec

Pedagóg: Oľga Pažická

Klavírny sprievod: M. Dominika Juhásová

S. Hochel: Slovenský tanec

J. Kmiťová: Malá dúhová rybička

G. Regeš: Opustený medveď, Oblaky

 

Bereníková Hana             2005

ZUŠ E. Suchoňa Pezinok

Pedagóg: Magdaléna Milčiková

Klavírny sprievod: Zuzana Bereníková

M. Novák: Bosí na mokrej lúke

C. Kjuj: Cantabile, Op. 36, č. 2, D dur

G. Regeš: Tanec čarodejníc

 

Bortniková         Vaneska              2007

ZUŠ Rastlavice – Hertník

Pedagóg: Stanislava Zobalova

Klavírny sprievod: Gabriela Sobeková

M. Novák: Valčík

J. Haydn: Poco adagio

J. S. Bach: Minuet No. 2

 

Dočolomanská Ella          2007

ZUŠ E. Suchoňa Pezinok

Pedagóg: Magdaléna Milčiková

Klavírny sprievod: Lýdia Cibulová

M. Novák: Valčík

B. Romberg: Sonata e mol, Op. 38, 1. časť

 

Dubinová Júlia  2006

ZUŠ Istrijská Bratislava

Pedagóg: Lujza Ďurišová

Klavírny sprievod: Monika Rahlová

G. Regeš: Vrabec

J. Zyka: Rondino

 

Kachnič Lukáš    2006

ZUŠ Zvolen

Pedagóg: Júlia Miščíková

Klavírny sprievod: Lenka Stančíková

J. Williams: Theme From Schindler´s list

B. Marcello: Sonata a mol Allegro

 

Klučárová Katarína          2007

ZUŠ E. Suchoňa Pezinok

Pedagóg: Magdaléna Milčiková

Klavírny sprievod: Lýdia Cibulová

M. Novák: Roztopašník

J. B. Bréval: Sonata C dur, Op. 40, č. 1 , 1. časť

 

Kukura Jakub    2008

ZUŠ M.Hemerkovej Košice

Pedagóg: Mária Čepčániová

Klavírny sprievod: Karla Grejtáková

D. Popper: Gavotte No.2,op.23

M. Breval: Sonata C dur – Allegro

M. Novák: Bosí na mokrej lúke

 

Očenášová Alžbeta        2005

ZUŠ S. Stračinu Detva

Pedagóg: Vojtech Farkaš

Klavírny sprievod: Andrea Ľalíková

A. Aruťuňan: Emprompt

B. Marcello: Adagio, Allegro

I. Bázlik: 3 miniatúrne skladbičky - Andante II. , Vivo III.

 

Prins Amy           2007

North London Collegiate School

Pedagóg:

Klavírny sprievod:

D. Popper: Gavotte

J. S. Bach: Addagio

 

Semaneková Lea             2007

ZUŠ Rastlavice – Hertník

Pedagóg: Stanislava Zobalova

Klavírny sprievod: Gabriela Sobeková

M. Novák: Pesnička na tri

P. I. Tchaikovsky: The Variations on a Rokoko

S. Suzuki: Variacie plus téma

 

Škrabanová Agáta           2005

ZUŠ Istrijská Bratislava

Pedagóg: Zuzana Michalíková

Klavírny sprievod: Monika Rahlová

G. Regeš:  Tanec čarodejníc

A. Nolck: Concertino D dur

 

3. kategória violončelo

 

Bendík Juraj       2003

ZUŠ J. Kresánka Bratislava

Pedagóg: Miriam Trgová

Klavírny sprievod: Anna Bartóková

J. S. Bach: Prelúdium Gdur

G. Goltermann: Capriccio

E. Lalo: Serenáda

 

Foltánová Mária              2004

ZUŠ Rajec

Pedagóg: Oľga Pažická

Klavírny sprievod: M. Dominika Juhásová

G. Regeš: Tanec čarodejníc

M. Novák: Tanec č.1

A. G. Arutjunjan: Impromptu

 

Glasnák Juraj     2002

Konzervatórium Žilina

Pedagóg: Anna Kocifajová

Klavírny sprievod: Zuzana Srogončíková Melicharová

A. Caporale: Sonáta d- mol, 1. a 4. č.

G. Goltermann: Koncert d mol op. 76, 1. č.

 

Chudík Jakub     2002

ZUŠ Zvolen

Pedagóg: Júlia Miščíková

Klavírny sprievod: Lenka Stančíková

G. Fauré:  Elégia, op. 24

G. Regeš: Tanec čarodejníc

 

Kašková Katarína             2002

Konzervatórium Žilina

Pedagóg: Květa Glasnáková

Klavírny sprievod: Zuzana Srogončíková Melicharová

C. Stamic:Koncert C- dur, 1. č. Allegro moderato

P. Krška: Variácie na slovenskú ľudovú pieseň

 

Madeja Adam   2003

ZUŠ A. Cígera Kežmarok

Pedagóg: Mária Radušovská

Klavírny sprievod: Ivana Abtová

J. Podprocký: Pieseň bez slov č.1 op.46

D. Popper: Gavotte op.23

 

Trgová Rafaela  2003

ZUŠ J. Kresánka Bratislava

Pedagóg: Miriam Trgová

Klavírny sprievod: Anna Bartóková

C. d´ Hervelois: Tamburina

A. Rubinstein: Melódia

G. Regeš: Tanec čarodejníc

 

2. kategória viola

 

Stračina František           2000

ZUŠ J. Cikkera Banská Bystrica

Pedagóg: Dušan Radič

Klavírny sprievod: Anna Burdová

G. P. Telemann: Koncert G dur Largo, Allegro

 

1. kategória kontrabas

 

Prins Chloe         2005

North London Collegiate School               Caroline Emmery

Pedagóg:

Klavírny sprievod:

L. Rajter: Sonata

Capuzzi: Concerto

 

Veliká Zoja         2003

ZUŠ J. Kresánka Bratislava

Pedagóg: Pavol Kušík

Klavírny sprievod: Simona Matyšáková

Giovannino: Sonata in A minor, 1.a 2.časť

M. Dare: Menuet

 

2. kategória kontrabas

 

Lenč Lukáš          1999

ZUŠ J. Kresánka Bratislava

Pedagóg: Pavol Kušík

Klavírny sprievod: Simona Matyšáková

B. Marcello: Sonáta F dur, 1.a 2. časť

V. Pichl: Koncert C dur 1.časť

Ľ. Rajter: Sonatína 1.časť

 

Suja Peter          2000

ZUŠ Očová

Pedagóg: Roman Berky

Klavírny sprievod: Andrea Ľalíková

B. Marcello: Sonata e mol – Adagio

C. Saint -Seans: Slon

A. I. Varlamov: Ruská národná pieseň

I. Valenta: Tri piesne bez slov - Romantická

 
 

___________________________________

 

PROGRAM SÚŤAŽE

___________________________________

 

03. máj 2018 

Hotel PARK**** Dolný Kubín

 

od 8.00 hod.

Prezentácia účastníkov

Akustické skúšky

 

9.00 hod.

Otvorenie súťaže

 

od 9.15 hod.

Prvý súťažný koncert

Účinkujú súťažiaci:

 I. kategória violončelo a I. kategória kontrabas

 

od 11.00 hod.

Druhý súťažný koncert

Účinkujú súťažiaci :

 II. kategória violončelo  

 

od 13.30 hod.

Tretí súťažný koncert

Účinkujú súťažiaci:

II. kategória viola

 III. kategória violončelo  

II. kategória kontrabas

 

15.30 hod.

Hodnotiaci seminár, vyhlásenie výsledkov súťaže

 

Víťaz súťaže Talenty pre Slovensko Samuel Hučko na záverečnom koncerte 10. Medzinárodného hudobného festivalu 
KUBÍNSKA HUDOBNÁ JESEŇ 2013 hral na husliach Takahashi Akira, ktoré získali Zlatú medailu Violino Arvenzis 2013.